Ubezpieczenie zdrowotne studentów będących obywatelami RP

Studenci/doktoranci, którzy ukończyli 26. rok życia, nie pracują i nie posiadają żadnego innego tytułu do ubezpieczenia, mogą zostać ubezpieczeni przez uczelnię.

W tym celu należy zgłosić się do Działu Pomocy Materialnej (pok. 003). Wymagane dokumenty:

• dowód osobisty-do wglądu,
  • druk zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego  ZZA- do pobrania ze strony (zakładka ubezpieczenia zdrowotne/druki do pobrania),
  • obowiązkowe oświadczenie studenta (zakładka ubezpieczenia zdrowotne/druki do pobrania)
  • zaświadczenie z dziekanatu potwierdzające status studenta/doktoranta

Student/doktorant zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego przez Uczelnię ma obowiązek powiadomić Dział Pomocy Materialnej dla Studentów UKSW w ciągu trzech dni o utracie uprawnień do ubezpieczenia z tytułu:

• podjęcia pracy
  • ukończenia studiów
  • obrony pracy magisterskiej
  • skreślenia z listy studentów
  • zmiany stanu cywilnego (ubezpieczenie przez małżonka)

oraz do informacji o zmianie danych personalnych, tj. zamiany imienia, nazwiska, adresu, wymiany dokumentu.

Kontakt do osoby zajmującej się ubezpieczeniem zdrowotnym dla studentów i doktorantów: z.parol@uksw.edu.pl