Wnioski studentów o przyznanie stypendium rektora na rok akademicki 2024/2025 są przyjmowane w dniach od 1 do 15 października 2024 roku.
Stawki według roczników
Student przed złożeniem wniosku do DPMS generuje go w systemie USOSweb, po zalogowaniu na swoje konto. Wygenerowany wniosek wraz z udokumentowanymi osiągnięciami, należy złożyć w DPMS. Liczy się data złożenia/nadania wniosku w formie papierowej.
Aby zarejestrować wniosek należy:
- zalogować się na konto USOSWEB,
- z menu wybrać DLA WSZYSTKICH => WNIOSKI.
Wzór obliczenia średniej ważonej wraz z instrukcją dotyczy studentów składających wniosek o stypendium rektora:
Student, który uzyskał wyróżniające wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, artystyczne, wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym może ubiegać się o stypendium rektora. Wszystkie osiągnięcia należy udokumentować zaświadczeniami, dyplomami, itp.
Wzór zaświadczenia dotyczącego działalności w kole naukowym, samorządzie lub innych organizacjach uniwersyteckich jest określony w Załączniku Nr 18. Niedostosowanie się do wzoru skutkuje nie przyznaniem punktów za wskazane przez studenta osiągnięcie.
Minimalna średnia uprawniająca do uzyskania stypendium rektora wynosi 4,00.
Warunkiem ubiegania się o stypendium rektora jest zaliczenie pierwszego roku studiów.
Wyjątek stanowią studenci przyjęci na pierwszy rok studiów, którzy są laureatami olimpiady międzynarodowej albo laureatami finalistami olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim.
Stypendium rektora otrzymuje student, przyjęty na pierwszy rok studiów w roku złożenia egzaminu maturalnego, będący:
- laureatem olimpiady międzynarodowej albo laureatem lub finalistą olimpiady stopnia centralnego, o których mowa w przepisach o systemie oświaty,
- medalistą co najmniej współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski w danym sporcie, o którym mowa w przepisach o sporcie.
Studenci pierwszego roku studiów drugiego stopnia również mogą się ubiegać o stypendium rektora, jeżeli rozpoczęli studia drugiego stopnia w terminie roku od ukończenia studiów pierwszego stopnia.
Jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy dzień powszedni.